XXIX Ogólnopolskie Finały Czwartków Lekkoatletycznych!

W dniach 17-18 czerwca 2023 roku w Łodzi odbyły się XXIX Ogólnopolskie Finały Czwartków Lekkoatletycznych. Miasto Suwałki reprezentowali uczniowie szkół podstawowych nr 4, 5, 6, 7, 9 i 11. Z dalekiej podróży młodzi adepci sportu przywieźli 4 medale, a także plasowali się w ścisłych czołówkach poszczególnych konkurencji. Finalnie Suwałki uplasowały się na 16. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Złoty medal w biegu na 300 metrów chłopców zdobył Filip Bujkowski z SP5 (czas 40:42 – rekord życiowy). Wynik 4,98 m w skoku w dal wystarczył, aby Adam Fałtynowicz reprezentujący tą samą szkołę zameldował się na trzecim miejscu podium. Dominik Bieryło z SP4 zanotował dobry występ w zmaganiach w skoku wzwyż. Z wynikiem 146 cm uplasował się na drugim miejscu w zestawieniu końcowym. Ostatni brązowy medal na konto Pogodnych Suwałk wywalczył Adam Kaszkiel z SP6. Wynik 4,45 m zapewnił miejsce na najniższym stopniu podium.