XXVI Finał WOŚP. W Suwałkach bieg „Policz się z cukrzycą” po raz drugi.


Blisko 100 uczestników stanęło na starcie biegu „Policz się z cukrzycą”, który w ramach XXVI  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się wczoraj w Suwałkach. Uczestnicy mieli do pokonania nieco ponad 4 km. Trasa biegu przebiegała wokół Zalewu Arkadia, następnie wzdłuż Czarnej Hańczy do ul. 1 Maja gdzie następował nawrót, dalej do mostu na ul. Bakałarzewskiej przy którym był wyznaczony kolejny nawrót i prosto do mety usytuowanej przy plaży miejskiej nad Zalewem Arkadia.

Zwycięstwo, po pasjonującym finiszu i niesamowitej walce do ostatnich metrów odniósł Tadeusz Walendykiewicz, którego przed samą metą próbował wyprzedzić Patryk Pałkiewicz. Natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Joanna Karczewska. Organizatorem biegu była Fundacja Kierunek Ultra przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Klasyfikacja mężczyzn:

  1. Tadeusz Walendykiewicz
  2. Patryk Pałkiewicz
  3. Daniel Bochenko

Klasyfikacja kobiet:

  1. Joanna Karczewska
  2. Izabela Szermińska
  3. Bożena Kaszkiel

Klasyfikacja juniorzy:

  1. Jakub Szulc
  2. Mikołaj Kłos
  3. Michał Rydzewski

Dekoracja najlepszych odbyła się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, gdzie mieszkańcy Suwałk mieli okazję wziąć udział w organizowanym na rzecz XXVI Finału WOŚP festynie, w którym udział wzięli m.in. Studio Dance Fit  Lidia Kulik, Socatots, Perun Suwałki, Hufiec ZHP Suwałki oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach.

Zapraszamy do FOTORELACJI

15 stycznia 2018 12:21