Za nami Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych


DSC_8808

Ponad trzysta osób uczciło pamięć „Żołnierzy Niezłomnych” biorąc udział we wczorajszym wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Punktualnie o godzinie 12:00 uczestnicy „Biegu” wyruszyli spod Muzeum Wojska Polskiego i pokonali symboliczny dystans 1963 m – data śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – którego meta usytuowana była w Parku Konstytucji 3 Maja.  Na mecie, do której uczestnicy docierali w szpalerze flag narodowych,  rozdawane były przez przez harcerzy z suwalskiego Hufca ZHP pamiątkowe medale.

Organizatorzy przewidzieli również dwa puchary – dla najmłodszego oraz najstarszego uczestnika biegu. Pierwszy trafił w ręce siedmioletniego Antka Miszczaka z Wieliczki, natomiast drugi odebrał Tadeusz Moćkun z Suwałk.

                Nie mogło również zabraknąć uroczystych przemówień, wspomnień i krótkiej modlitwy za „Żołnierzy Niezłomnych”. Na scenie wystąpili Z-ca Prezydenta Łukasz Kurzyna, Ksiądz Stanisław Wysocki oraz Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach Jerzy Brzozowski. Całość wydarzenia zakończyły występy artystyczne harcerzy z suwalskiego HUFCA ZHP oraz „Bujaka”, którzy zaśpiewali pieśni patriotyczne.

29 lutego 2016 10:23