Za nami IV Suwalski Bieg Niepodległości!

Ponad 300 uczestników z sukcesem ukończyło tegoroczny IV Suwalski Bieg Niepodległości. Uczestnicy Biegu Patriotów, Biegu Małych Patriotów oraz Marszu Patriotów (Nordic Walking) wyruszyli tuż po godzinie 19:18 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Start zawodów poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego i symboliczny wystrzał z armaty. Na mecie zlokalizowanej przy hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” na wszystkich uczestników biegu czekali dopingujący kibice i okolicznościowe medale.

W Biegu Patriotów rywalizację podjęło 177 zawodników. Z opinii biegaczy wynika, że trasa biegu i warunki pogodowe sprzyjały szybkiemu bieganiu. Zwycięzcą biegu został Jakub Pigiel z Gołdapi, uzyskując tym samym rewelacyjny czas 16:02.67. Kilka sekund później na mecie zameldował się Bartłomiej Osior z Wydmin (16:16.60), a podium wśród mężczyzn uzupełnił suwalczanin Łukasz Drażba (17:48.67).

Zaciętą rywalizację prowadziły również Panie. W Biegu Patriotów wystartowały 43 kobiety, z których to pierwsza linię mety przekroczyła Beata Osior z Wydmin (18:35.93). Walka o drugą pozycję była niezwykle zacięta, gdyż o wyniku końcowym zadecydowało zaledwie 12 sekund! Finalnie, nagrodę za drugie miejsce odebrała suwalczanka Monika Popowska (20:58.74), a puchar za trzecie miejsce wzniosła w górę Emilia Wołyniec z Gołdapi (21:10.19).

Najlepszym Suwalczaninem został Łukasz Drażba, a najlepszą Suwalczanką Monika Popowska. W tegorocznej edycji wydarzenia obaj zawodnicy mieli okazję stanąć na podium dwukrotnie!

W ramach Suwalskiego Biegu Niepodległości po raz trzeci zorganizowany został Quiz Historyczny, połączony z losowaniem upominków. Warunkiem do jego odebrania było udzielenie poprawnej odpowiedzi na zadane przez prowadzącego pytanie z zakresu historii Polski. Uczestnicy mogli pokusić się o popularne gry planszowe, nawiązujące do historii naszego kraju.