Zakończenie wakacji pod znakiem deszczowej pogody


Miniona niedziela obfitowała w moc sportowych wrażeń! Już od godziny 13:00 w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach aktywni uczestnicy wydarzenia rozpoczęli kolekcjonowanie pieczątek do „Sportowego Paszportu”. Konkurs rzutów karnych z Misiem UśMichem, gigantyczne rzutki, stanowiska do gry w speedball’a  i zwisu na drążku cieszyły się zainteresowaniem zarówno starszych, jak i młodszych odbiorców. Swoje stacje przygotowali również partnerzy organizatora: Movement Arena, Socatots, WOPR Suwałki, a także sekcja bokserska i modelarstwa lotniczego, działające przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Przy każdym stanowisku zostało przygotowane wyzwanie, którego pomyślne ukończenie gwarantowało pieczątkę. Komplet pieczątek gwarantował zaś uzyskanie pamiątkowego medalu.

Pochmurna pogoda nie zniechęciła miejscowych biegaczy. Punktualnie o godzinie 14:00 nad Zalewem Arkadia wystartowała Ekspresowa Sztafeta. Drużyny składające się z dwóch mężczyzn i jednej kobiety rywalizowały o miano najszybszej drużyny. Pierwsze miejsce zajął zespół Mazury Running Team w składzie Albert i Rafał Wronowscy wraz z Małgorzatą Wójcik. Tuż za nimi, na drugim miejscu zameldowali się Łukasz Drażba, Dariusz Ogórkis i Joanna Karczewska. Podium dopełnili trenerzy Football Baby Academy, Bartosz Charko, Tomasz Jarzębski i Paulina Niewulis.

Kilka minut po zakończeniu Ekspresowej Sztafety, na linii startu ustawili się najmłodsi biegacze, gotowi do pokonania dystansu 300 metrów w ramach biegu pn. Junior Ekspres. Chociaż tempo biegu było niezwykle szybkie, to nie czas ani lokata na mecie nie były najistotniejsze. Priorytetem było sportowe zakończenie wakacji, dobra zabawa i integracja uczestników wydarzenia. Na mecie na wszystkich biegaczy czekały pamiątkowe medale oraz wejściówki na jednorazową grę do MK Bowling Suwałki.

Biegacze z niecierpliwością oczekiwali na bieg główny. Po kilku latach przerwy, Suwalski Ekspres doczekał się swojej reaktywacji. Start poprzedziło oficjalne odliczanie i zawodnicy wybiegli na trasę, która wynosiła około 3500 metrów. Aż do samego finiszu nie było do końca wiadomo, kto okaże się zwycięzcą biegu. Cienia złudzenia nie pozostawił Rafał Wronowski, który to w końcówce narzucił piekielne tempo, deklasując tym samym rywali. Za jego plecami finiszował Tadeusz Walendykiewicz, a podium uzupełnił Łukasz Drażba.

Wśród kobiet zwyciężyła bezapelacyjnie Joanna Karczewska. Chwilę później linię mety przekroczyła Magdalena Rogucka, zajmując drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium uplanowała się Hanna Harasim.

Ceremonia dekoracji rozpoczęła się na kilka minut po zakończeniu ostatniego biegu. Była to okazja do nagrodzenia nie tylko najlepszych biegaczy, ale także uczestników projektu „Eurofutbol – wygraj z nudą!”. Najlepsi młodzi adepci futbolu otrzymali statuetki, a najbardziej zaangażowani zostali dodatkowo wyróżnieni. Z pewnością ten dzień dostarczył im dawkę solidnej motywacji, która pomoże im odnosić kolejne sportowe sukcesy!

Pełna galeria zdjęć znajduje się TUTAJ (kliknij)

30 sierpnia 2021 11:15