Zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Zawodnicy dopisali – ryby nie.


DSC_2820

Ciepły, niedzielny poranek przywitał zawodników, którzy zgłosili się do startu 23 sierpnia w Zawodach Wędkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w Ośrodku Wypoczynkowo-Żeglarskim w Starym Folwarku.W sumie 20 osób wystartowało w łodziach na jeziorze Wigry, aby pokazać zacięcie wędkarskie.


Około południa, na sygnał zakończenia zawodów, miłośnicy wędkowania, wrócili na przystań Ośrodka, gdzie odbyło się komisyjne ważenie zdobyczy. W tegorocznej rywalizacji zwyciężył Pan Tadeusz Bucewicz z Suwałk, drugi był Pan Michał Pasiak z Gawrych Rudy, a na trzeciej pozycji uplasował się 12-letni Mateusz Mościcki z Olsztyna. Tegoroczna edycja zawodów pokazała, że zawodnicy musieli walczyć nie tylko o najlepszy wynik, ale również o jakąkolwiek zdobycz.

Zawody, których organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, zakończyły się wręczeniem okolicznościowych pucharów i atrakcyjnych nagród rzeczowych. Statuetka dla najmłodszego zawodnika zawodów wędkarskich trafiła do rąk dziesięcioletniej Patrycji Kamińskiej, a puchar za największą rybę otrzymał Pan Tadeusz Bucewicz.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk życzył zawodnikom wytrwałości podczas kolejnych edycji zawodów.

Już tradycyjnie, po zawodach, wszyscy uczestnicy spotkali się na poczęstunku zorganizowanym przez organizatora. W trakcie spotkania mieli możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz dotychczasowymi osiągnięciami zdobytymi podczas amatorskiego wędkowania.

24 sierpnia 2015 09:21