Zawodnicy SP5 zwycięzcami piłkarskich Mistrzostw Suwałk!


W miniony wtorek na boisku piłkarskim Szkoły Podstawowej nr 7 im. św. Jana Pawła II przy ul. Minkiewicza 50 odbyły się Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej, zaliczane do tegorocznej edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej. Zawodnicy sześciu zgłoszonych do zawodów drużyn rywalizowali między sobą w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Następnie odbyły się półfinały, mecz o 3. miejsce, z kolei turniej zwieńczył wielki finał. Drużyny, które w grupach zajęły ostatnie miejsca w końcowej klasyfikacji turnieju zajęły piąte miejsce ex aequo. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali doświadczeni sędziowie reprezentujący Kolegium Sędziów Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

W meczu o złoto reprezentanci SP5 pokonali stosunkiem 2-6 zawodników SP11. W spotkaniu o brąz uczniowie SP6 rozprawili się z rówieśnikami z SP2 (3-2). Wszystkim startującym szkołom wręczono pamiątkowe dyplomy. Trzy najlepsze drużyny zostały udekorowane dodatkowo pucharami. Przyznano również statuetkę MVP, czyli najbardziej wartościowego zawodnika turnieju. Wyróżnienie powędrowało do rąk Konrada Bobrowskiego – zawodnika zwycięskiej drużyny.

Awans do dalszych rozgrywek uzyskały dwa pierwsze zespoły: Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 11 .Organizator turnieju – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach – gratuluje zwycięskim zespołom i dziękuje wszystkim uczestnikom za udział.

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego

2. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza

3. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz

4. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej

5. Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita (ex aequo)

5. Szkoła Podstawowa nr 7 im. św. Jana Pawła II (ex aequo)

17 kwietnia 2024 10:59