Zawodnicy w 14 krajów rywalizowali w Pogodnych Suwałkach!


Druga edycja Malow Yonex Festiwalu Badmintona przeszła do historii! Za nami 3 dni pięknej, sportowej rywalizacji połączonej z emocjami i sercem zostawionym przez każdego zawodnika na boisku. Podsumowując, w turnieju udział wzięło łącznie ponad 450 uczestników reprezentujących 14 krajów. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a kibice przybyli do hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” oraz śledzący transmisję na żywo nie mogli narzekać na nudę!

HSW „Suwałki Arena” była miejscem rozgrywania Polish U-17 International. Był to turniej zaliczany do europejskiej listy rankingowej. Sportowych emocji nie zabrakło również w murach hali sportowej OSiR, w której zawodnicy toczyli sportową rywalizację w ramach Young Days. Zaprezentowali się tam młodsi uczestnicy festiwalu – odpowiednio do lat 15, 13, 11 oraz 9.

Jak w zmaganiach poradzili sobie suwalczanie? Trzy medale wywalczyły badmintonistki Suwalskiego Klubu Badmintona: Aleksandra Wilczewska i Aleksandra Wasilewska. W grze podwójnej dziewcząt Aleksandra Wilczewska grająca w parze z Kają Ziółkowską przegrały z Litwinkami w wielkim finale, z kolei w półfinale zwyciężyły nad parą Aleksandra Wasilewska / Olga Szwarnowiecka. Wcześniej A. Wilczewska / K. Ziółkowska pokonały dwie pary z Ukrainy i dodatkowo polską parę Julia Mrozek / Julia Wróbel. Gdyby tego było mało, para A. Wasilewska / O. Szwarnowiecka wygrały z dwoma parami z Litwy i parą z Estonii.

Ola Wilczewska zdobyła też brązowy medal w grze mieszanej, w której zagrała z Pawłem Kiszczykiem. W półfinale musieli jednak uznać wyższość (jak się później okazało, zwycięzców całego turnieju) – pary K. Ziółkowska / Władysław Kunin z Ukrainy. Wcześniej pokonali Niemców i parę fińsko-ukraińską.

Aleksandra Wasilewska w mikście zagrała z Jakubem Dulembą, zwyciężając nad parą słowacką. W 3. rundzie ponieśli porażkę w starciu z Anglikami. Wasilewska wystąpiła też grze pojedynczej, gdzie wygrała z Estonką i Słowaczką, ulegając w ćwierćfinale doświadczonej Litwince.

Fot. Suwalski Klub Badmintona

20 marca 2024 10:47