Zero nudy i 100% endorfin po raz pierwszy!


Zakończył się pierwszy turnus Sportowych Ferii, czyli półkolonii organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W tym czasie dzieci brały udział w atrakcyjnych zajęciach, zabawach integracyjnych i interesujących spotkaniach m.in. z przedstawicielami służb mundurowych.

Podczas minionego tygodnia, który wypełniony był dobrą zabawą i jeszcze większą dawką aktywności, uczestnicy Sportowych Ferii nie mogli narzekać na nudę. Bardzo intensywny tydzień rozpoczął się od zajęć ju-jitsu oraz ścianki wspinaczkowej. Następnie w ciągu kilku dni odbyły się treningi zumby, lekkoatletyki, boksu, modelarstwa lotniczego, siatkówki, piłki nożnej oraz Krav Maga, która zakończyła się wspólnym zdjęciem z instruktorami. Trzeci dzień turnusu stał pod znakiem zabawy w Aquaparku oraz nauki nurkowania. Zajęcia były połączone ze spotkaniem z ratownikami WOPR, którzy uczyli uczestników Sportowych Ferii podstaw pierwszej pomocy.

W ramach programu Sportowych Ferii był również czas na rozrywkę. Najpierw uczestnicy wyśmienicie bawili się podczas turnieju bowlingowego, a w miniony piątek wybrali się na seans filmowy i … fitpizzę.

Ważnym wydarzeniem w czasie I turnusu było spotkanie uczestników z p. Anielą Frejman, przedstawicielką Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Podczas spotkania, które było swoistą lekcją historii, dzieci mogły dowiedzieć się o działaniach polskich emigrantów w Australii, a także bliżej poznać życie kombatantów oraz obejrzeć stare fotografie.

Turnus zakończył się wręczeniem uczestnikom pamiątkowych koszulek oraz dyplomów, które z pewnością będą długo przypominać o sportowych, pozytywnych emocjach związanych z tegorocznymi feriami. Oczywiście nie mogło również zabraknąć wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.

W poniedziałek, 28.01.2019 r., rozpoczął się drugi turnus Sportowych Ferii i tym samym kolejny tydzień aktywnego wypoczynku.

Podobnie jak przed tygodniem uczestnikom gwarantujemy zero nudy i 100% endorfin!

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym profilu na Facebooku! (TUTAJ)

28 stycznia 2019 11:36