Zimowa kąpiel Morsów na Biegunie Zimna!


Tej pozycji nie mogło zabraknąć w tegorocznym programie Stacji Pogodne Suwałki. W odróżnieniu od poprzednich lat, tym razem zimowa kąpiel na Polskim Biegunie Zimna będzie miała inny format i wyjątkową oprawę. O wyjątkowy klimat zadbają członkowie Suwalskiego Klubu Morsów oraz suwalskiej grupy „Aktywersi”, którzy razem z OSiR-em oraz Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto” są współorganizatorami wydarzenia.

I Suwalski Zlot Morsów rozpocznie się przy Centrum Handlowym PLAZA, spod którego w karnawałowych rytmach wyruszy parada morsów. Przejdzie ulicami miasta: m.in. T. Noniewicza, Chłodna i T. Kościuszki i dotrze nad Zalew Arkadia, gdzie odbędzie się morsowanie oraz będą miały miejsce inne atrakcje Stacji Pogodne Suwałki (m.in. Bieg Karnawałowy „Zimowa Piątka”, zimowy marsz Nordic Walking oraz strefa zabaw dla dzieci).

Plaża nad Zalewem Arkadia zamieni się w zimowe SPA. Pojawią się balie, mobilne sauny, leżaki z kocami, a także gorące latynoskie rytmy, które sprawią, że tego dnia Zalew Arkadia będzie przypominał karnawałową fiestę. Nad Zalewem Arkadia pojawi się również aromat przepysznej zimowej kuchni, której potrawy z pewnością przypadną do gustu uczestnikom wydarzenia.

W ramach pakietu organizatorzy zapewniają m.in.: pamiątkowy medal, dostęp do strefy saun i balii, poczęstunek w Zimowej Kuchni. Zapisy prowadzone są przez system elektronicznych zapisów. Pozostało już naprawdę niewiele miejsc! To już ostatni moment, aby 29 stycznia zagwarantować sobie udział w kąpieli Morsów z prawdziwego zdarzenia!

DOŁĄCZ DO SUWALSKIEGO ZLOTU MORSÓW

18 stycznia 2023 10:53