Zimowa piątka – najważniejsze informacje dla biegaczy


Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wydarzenie kończące ferie zimowe w Suwałkach pn. Stacja Pogodne Suwałki. W ramach tej imprezy zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin przebywających w naszym mieście. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie bieg karnawałowy pn. Zimowa piątka oraz marsz Nordic Walking „Pogodne Suwałki”.

Biuro Zawodów

Przed biegiem każdy z uczestników wydarzenia musi odebrać pakiet startowy. 3 lutego – w dniu biegu – Biuro Zawodów usytuowane będzie w holu hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Zapraszamy od godz. 12:00 do 13:30.

Należy pamiętać, iż aby odebrać pakiet startowy należy posiadać ze sobą dokument tożsamości. Prosimy również o posiadanie ze sobą dowodu wpłaty za bieg – ze względu na przekazanie środków bezpośrednio na konto fundacji może zdarzyć się sytuacja niezaewidencjonowania wpłaty uczestnika w systemie. Ponadto osoby niepełnoletnie będą musiały przedstawić zgodę opiekuna na udział w biegu lub w dniu biegu opiekun osoby niepełnoletniej będzie musiał podpisać przygotowaną kartę startową.

Odebranie pakietu przez osobę trzecią jest możliwe jedynie w sytuacji przedstawienia w Biurze Zawodów podpisanego upoważnienia, przez osobę za którą ma zostać odebrany pakiet.

Pakiet Startowy

Zawodnicy, którzy zapisali się w pierwszej puli (pierwsze 100 osób) otrzymają w swoim pakiecie startowym koszulkę techniczną. Nie gwarantujemy jednak zadeklarowanego rozmiaru koszulki.

Trasa biegu oraz marszu

Trasa „Zimowej piątki” będzie przebiegać wokół Zalewu Arkadia. Zawodnicy będą musieli pokonać 3 okrążenia czyli w sumie dystans ok. 5 km. Natomiast uczestnicy marszu Nordic Walking będę mieli do pokonania trasę liczącą 2,5 km. Marsz prowadzić będzie wokół Zalewu Arkadia oraz przez mosty na rzece. Start obu biegów zaplanowano na godz. 14:00.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz biegu o godz. 12:45 zaplanowane jest wejście do wody osób morsujących. Zapraszamy serdecznie chętne osoby. Następnie o godz. 13:00 zostanie otwarta wioska eskimoska, w której odbędą się pokazy oraz przejażdżki psimi zaprzęgami, pokazy żywieniowe wystawa oryginalnych eskimoskich eksponatów oraz konkursy eskimoskie z nagrodami i wiele innych atrakcji.

31 stycznia 2019 10:43