Zmiana lidera w tabeli RSFL!


V kolejka RESO Suwałki Football Legaue, DECCO 14. PPPAnc Suwałki - Kama Gołdap

W piątek 18 grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyła się kolejna  odsłona RESO Suwałki Football League. Nie brakowało widowiskowych bramek oraz sportowych emocji.

V kolejka RSFL to pierwsze porażki drużyn z Gołdapi oraz  bardzo dobra postawa Techniki Grzewczej „ZUH”. Właśnie zespół Gminy Gołdap – Leśny Zakątek spotkał się z „Technikami”. Po zaciętym pojedynku górą w tym spotkaniu okazali się zawodnicy w białych trykotach. Duży w tym udział miał bramkarz Techniki Grzewczej „ZUH” Piotr Kareło. Był to pierwszy występ tego zawodnika w tegorocznej edycji RSFL i  od samego początku zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Druga drużyna reprezentująca powiat gołdapski – Kama Gołdap zmierzyła się z obrońcami tytułu 14. PPPac DECCO Suwałki. Po fatalnym początku rozgrywek Wojskowi wrócili na „właściwe tory” i znów dyktują warunki gry. Wygrana 2:1 z zespołem z czołówki tabeli oraz dwa gole Mateusza Knocha to dobra wróżba przed kolejnymi odsłonami RSFL.

Za nami również derby Sejn oraz Sejneńszczyzny. Gmina Puńsk, która gra ze zmiennym szczęściem, tym razem pokonała PKS Lotkę Sejny 5:2. Był to pokaz strzeleckich umiejętności Łukasza Kubraka, który aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Natomiast mecz Szkarnulis Team – Skupski Team toczył się w szybkim tempie i nie brakowało twardej gry, ale obie drużyny przestrzegały zasad „Fair Play” i próżno było szukać w tym spotkaniu boiskowej agresji. Warto tutaj podkreślić zachowanie Kacpra Namiotko, który po gwizdku sędziego wskazującym rzut karny dla zespołu Skupski Team, podszedł do sędziego i przyznał, że przewrócił się w wyniku wykonanego strzału, a nie faulu bramkarza. Gratulujemy takiej postawy! W derbowym meczu lepiej zaprezentowali się zawodnicy Szkarnulis Team Sejny, którzy objęli również prowadzenie w tabeli RSFL.

Była to ostatnia tegoroczna odsłona rozgrywek RSFL. Niestety ze względu na zapowiadane obostrzenia pandemiczne nie możemy wskazać dokładnego terminu powrotu rozgrywek na parkiet suwalskiej hali. Zachęcamy więc do śledzenia informacji we wszystkich kanałach komunikacji.

Wyniki spotkań V kolejki:

 • SALOS Suwałki – Porta Active Team 1:3
  Bramki: I. Bobrowski – J. Sidorowicz (sam.) M. Szydłowski x2,
 • Gmina Puńsk – PKS Lotka Sejny 5:2
  Bramki: Ł. Kubrak x3, D. Marcinkiewicz, M. Bujnowski – M. Polkowski, R. Jakubowski
 • Kama Gołdap – 14. PPPanc DECCO Suwałki 1:2
  Bramki: Ł. Dojewski – M. Knoch x2
 • Gmina Gołdap – Leśny Zakątek – Technika Grzewcza „ZUH” 1:2
  Bramki: K. Słowicki – D. Milun, M. Stankiewicz
 • Opakowania Kartex Suwałki – Alex Szklarz S.C.L.S. 3:0
  Bramki: S. Zackiewicz, W. Mickiewicz, A. Zoń
 • Skupski Team Sejny – Szkarnulis Team Sejny 0:3
  Bramki: P. Macianis, A. Łejmel, P. Leszczyński
 • Gmina Suwałki – Verta Suwałki 4:1
  Bramki: T. Wasiulewski, P. Gwaj, P. Michniewicz, P. Ołów – B. Pachała
 • Rospuda Filipów – Euromaster Gniedziejko 0:4
  Bramki: T. Rytelewski, G. Romatowski, W. Milewski, N. Śliwiński

21 grudnia 2020 13:26