Znamy datę otwarcia hali Suwałki Arena


Miasto Suwałki jako inwestor hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” informuje, że oficjalne otwarcie tego obiektu nastąpi w dniu 23 listopada 2019 r.  (sobota) o godz. 13.30 bezpośrednio przed meczem MKS Ślepsk Malow Suwałki vs. Indykpol AZS Olsztyn, który zgodnie z terminarzem rozgrywek PlusLigi planowany jest na godz. 14.45.

Zaplanowany pierwotnie na piątek 22 listopada 2019 r., mecz został przełożony ze względu na transmisję telewizyjną, którą przeprowadzi stacja Polsat Sport. Ponadto planowany wcześniej do rozegrania  w Suwałkach w dniu 10 listopada 2019 r. mecz MKS Ślepsk Malow Suwałki z Treflem Gdańsk został przełożony na dzień 17 grudnia 2019 r.

Pomimo podjętych starań i uzyskaniu pozytywnych decyzji państwowej straży pożarnej oraz decyzji powiatowego inspektora sanitarnego nie jest możliwe uzyskanie w terminie do 10 listopada br. pozwolenia na użytkowanie hali sportowo-widowiskowej. Procedura odbioru tak skomplikowanego od strony technicznej obiektu jest czasochłonna i wymaga jeszcze czasu.

Zaangażowani w odbiór tego obiektu inspektorzy nadzoru dołożą starań, aby procedura jego odbioru i dopuszczenia do użytkowania hali “Suwałki Arena” zakończyła się jak najszybciej.

źródło UM.

7 listopada 2019 07:51