Znamy triumfatorów tegorocznej edycji Top Ligi SALS!


Skoczni Niebezpieczni (I Liga), Atlas (II Liga) i Zakład Szklarski Kamena (III Liga) zwycięzcami tegorocznej edycji siatkarskiej Top Ligi SALS. W miniony wtorek w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” rozpoczęła się ostatnia runda fazy play-off, składająca się z 12 meczów rozgrywanych na trzech przygotowanych boiskach. Wśród tegorocznych medalistów znaleźli się również: 14. Pułk Przeciwpancerny, Albatrosy, Gmina Szypliszki (srebro) oraz Kresy Sejny, ZSS UKS Maratończyk Ełk i Kaczuszki (brąz). Końcowe rezultaty tylko utwierdzają w przekonaniu, iż w niektórych potyczkach o końcowym sukcesie decydowały pojedyncze punkty.

Edycja 2023 / 2024 siatkarskiej Top Ligi SALS była nie tylko okazją do podjęcia rywalizacji sportowej, ale także do integracji społeczności lokalnej. Projekt każdego tygodnia gromadził w murach suwalskiej Areny zarówno pasjonatów amatorskiej siatkówki, jak i pokaźne grono wiernych kibiców, którzy wspierali swoje ulubione drużyny, tworząc świetną atmosferę na trybunach.

Po świętach wielkanocnych zorganizowane zostanie spotkanie integracyjne połączone z ceremonią wręczenia nagród i wyróżnień. O konkretnym terminie i lokalizacji kapitanowie poszczególnych drużyn zostaną poinformowani drogą mailową. Pomijając najbardziej zasłużonych, nie zabraknie także kilku ciepłych słów uznania przedstawicielom wszystkich drużyn, którzy wkładali serce i wysiłek w każdy następny mecz.

Wyniki, statystyki, sylwetki zawodników i wszelkie aktualności dostępne są na stronie frespo.pl – systemie służącym organizacji ligi. Misją FRESPO jest nie tylko uproszczenie procesu organizacji i zwiększenie atrakcyjności rozgrywek, ale także dostarczenie narzędzia, które dynamicznie się rozwija wraz z potrzebami rozgrywek.

I LIGA – klasyfikacja końcowa

1. Skoczni Niebezpieczni

2. 14. Pułk Przeciwpancerny

3. Kresy Sejny

4. SUKSS Suwałki Junior

5. SUKSS Suwałki Kadet

6. Elektromil

7. UKS Jantar Gołdap

II LIGA – klasyfikacja końcowa

1. Atlas

2. Albatrosy

3. ZSS UKS Maratończyk Ełk

4. PSK Wasilewski

5. ARR Ares S.A.

6. Adriatica Olecko

7. Tanne Forte

8. Świeżaki

III LIGA – klasyfikacja końcowa

1. Zakład Szklarski Kamena

2. Gmina Szypliszki

3. Kaczuszki

4. KMP Suwałki

5. Spróbujmy

6. Livioon Vita Suwałki

7. Kartofle Zagłady

8. Animex

20 marca 2024 13:53