ZOBACZ MISTRZÓW W AKCJI. SPRZEDAŻ BILETÓW TRWA!


W dniach 09-11 czerwca na suwalskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś odbędą się 98. PZLA Mistrzostwa Polski. W trakcie trzech dni sportowej rywalizacji zaprezentują się najlepsi polscy lekkoatleci, zaliczani do światowej czołówki. Sprzedaż biletów (15,00 zł bilet jednodniowy, 30,00 zł trzydniowy karnet) prowadzona jest za pośrednictwem witryny biletyarena.pl i potrwa do wyczerpania zapasów.

Suwałki, które kilka lat temu zmodernizowały stadion lekkoatletyczny, konsekwentnie budują swoją markę miasta przyjaznego lekkoatletyce. Po organizacji zawodów dla kategorii U23, miasto czeka najważniejsza impreza z kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czyli mistrzostwa seniorów.

W każdej konkurencji, która znajduje się w programie 98. PZLA Mistrzostw Polski, z pewnością nie zabraknie emocji. Wysoki poziom sportowy gwarantuje bowiem występ zawodników, którzy reprezentując nasz kraj odnieśli sukces na arenie międzynarodowej. Wojciech Nowicki, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Maria Magdalena Andrejczyk, Ewa Swoboda, Justyna Święty-Ersetic – to tylko kilka nazwisk z całej gamy znakomitych sportowców, którzy z orzełkiem na piersi święcili triumfy na najbardziej prestiżowych imprezach na świecie.

– Cieszę się, że w tych niełatwych czasach Suwałki zdecydowały się podjąć trud organizacji mistrzostw Polski seniorów. W ostatnich latach miasto sprawdziło się jako gospodarz imprez najwyższej rangi. To pokazuje duże zaangażowanie lokalnego środowiska i władz miejskich, które stawiają na lekkoatletykę – skomentował prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Suwałki zadebiutują w roli gospodarza seniorskich mistrzostw Polski. Jak podkreśla prezydent Czesław Renkiewicz, organizacja takiego wydarzenia jest dla miasta dużym wyróżnieniem.

– Jest to dla nas wielki zaszczyt i nobilitacja. Po raz pierwszy impreza rangi Mistrzostw Polski seniorów zostanie zorganizowana w Suwałkach. Mamy już doświadczenie przy organizacji podobnych wydarzeń. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki byliśmy już gospodarzami Mistrzostw Polski U20, U23 oraz Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach. Organizacja Mistrzostw Polski seniorów w 2022 będzie zwieńczeniem naszej dotychczasowej bardzo dobrej współpracy. Liczę na jej kontynuację w przyszłości. Cieszę się również, że w rywalizacji wezmą udział Suwalczanie, jak chociażby Maria Andrejczyk, a mieszkańcy Suwałk będą mogli podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów – podkreśla prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Godzinowy program oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.suwalki2022.pl.

8 czerwca 2022 12:40