Zwycięstwo polskiej reprezentacji modelarzy

Młodzi polscy juniorzy odnieśli ogromny sukces na Mistrzostwach Europy Modeli Swobodnie Latających Juniorów w klasie F1B, które odbywały się w dniach 28.07 – 04.08.2019 r. w mieście Prilep w Macedonii. Polacy drużynowo zdobyli złoto, natomiast indywidualnie suwalczanka Zofia Zdancewicz zajęła trzecie miejsce.

Mistrzostwa Europy zostały zakończone triumfem polskiej reprezentacji modelarzy. Nasza ekipa w składzie Zofia Zdancewicz (OSiR Suwałki), Filip Rudziński (OSiR Suwałki) oraz Kacper Łukaszewicz (Aeroklub Białystok) zdobyli I miejsce drużynowo i tytuł Mistrzów Europy w konkurencji modeli z napędem gumowym.

W Mistrzostwa Europy łącznie startowało 13 reprezentacji narodowych. Na II miejscu uplasowała się reprezentacja Niemiec, a na III – Czech.

W klasyfikacji indywidualnej brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Europy zdobyła Zofia Zdancewicz w kategorii F1B. Natomiast Filip Rudziński został sklasyfikowany na IV miejscu.

W Mistrzostwa Europy łącznie startowało 34 zawodników w kategorii F1B. Na I miejscu uplasował się reprezentant Czech , a na II – Niemiec.

Zofia Zdancewicz oraz Filip Rudziński są zawodnikami szkolonymi przez instruktora Stanisława Skibickiego.

7 sierpnia 2019 08:22