Biegowa Rywalizacja Miasta. Suwałki powalczą z Wyszkowem i Gubinem


Co łączy Suwałki, Wyszków i Gubin? Odpowiedź jest prosta – bieganie. Mieszkańcy tych trzech miast lubią aktywnie spędzać czas, a jedną z najpopularniejszych form aktywności w każdej z lokalizacji jest właśnie bieganie. I choć każde z lokalizacji dzielą setki kilometrów, to w drugi weekend września mieszkańcy Suwałk, Gubina i Wyszkowa spotkają się, aby sprawdzić, które z miast jest najbardziej „rozbiegane”. Oczywiście z uwagi na dzielące odległości rywalizacja mieszkańców będzie miała charakter wirtualny.

Biegowa Rywalizacja Miast to wspólna inicjatywa Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz MLLKS „Biegam Bo Lubię” Gubin. Pomysł zrodził się jeszcze przed epidemią koronawirusa. Jak przyznają organizatorzy, czyli podmioty na co dzień promujące bieganie w Polsce wschodniej, centralnej i zachodniej,  – Oprócz promocji zdrowego stylu życia chcemy też sprawdzić, które miasto ma najbardziej rozbieganych mieszkańców. Oprócz rywalizacji to będzie również fajna sportowa zabawa.

Rozbiegane Suwałki

W niedzielę 13 września, o godz. 10:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wojska Polskiego 17 w Suwałkach rozpocznie się biegowa wirtualna rywalizacja miast. W zawodach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 zawodników. Ograniczenie wynikają nie tylko z bezpieczeństwa sanitarnego, ale również pojemności bieżni. Bieg potrwa równe 60 minut.

Zasady rywalizacji są proste. Zwycięży to miasto, którego mieszkańcy pokonają w ciągu godziny jak najwięcej kilometrów. Liczy się suma przebiegniętych kilometrów 100 uczestników. Jeżeli w poszczególnych lokalizacjach będzie inna liczba zawodników, (np. Suwałki – 95, Gubin – 90, Wyszków – 85) to do ostatecznych wyników zostanie przyjętych 85 najlepszych rezultatów.

Kto może wziąć udział?

Aby wziąć udział w biegowej wirtualnej rywalizacji miast należy się zarejestrować  w systemie elektronicznych zapisów  i w ciągu 7 dni wnieść opłatę startową w wysokości 20,00 zł.

W zawodach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które w dniu biegu mają ukończone co najmniej 16 lat. Osoby, które w dniu zawodów nie ukończyły 18 lat, zobowiązane są dodatkowo do dostarczenia organizatorom pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Najbardziej rozbiegane miasto otrzyma puchar, a medale oraz specjalny gadżet za uczestnictwo w zawodach otrzymają wszyscy zawodnicy, niezależnie czy ich wynik został uwzględniony.

Dodatkowo trzech mężczyzn i trzy kobiety z najlepszymi wynikami otrzymają pamiątkowe puchary oraz upominki od Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Zapisy tylko do 1 września. Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic do dołączenia do grupy #RozbieganeSuwałki.

Regulamin wydarzenia: TUTAJ

18 sierpnia 2020 15:11