Suwalska Olimpiada Seniorów – Zawody Strzeleckie


Data wydarzenia: 23 września 2022, 08:30

Chociaż olimpiada kojarzy się głównie z niejednokrotnie nieludzkim wysiłkiem sportowców w młodym wieku, seniorzy również mają szansę wziąć udział w zmaganiach sportowych. Wszystko za sprawą  trzeciej edycji Suwalskiej Olimpiady Seniorów, która organizowana jest w dniach 10 oraz 23 września 2022 roku.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Suwalska Rada Seniorów zapraszają wszystkich seniorów z Miasta Suwałki i okolic do wzięcia udziału w zawodach. Wymagany wiek do wzięcia udziału w tym wydarzeniu to ukończone 60 lat.

Głównym celem olimpiady jest wykształcenie w pokoleniu 60+ potrzeby dbania o własne zdrowie oraz dobrą kondycję fizyczną. Zrozumienie egzystencjalnej potrzeby ruchu oraz jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej.

Zawodnicy, którzy zdecydują się na udział w olimpiadzie będą mogli sprawdzić się w jednej bądź wielu z czterech dyscyplin. Przewidziane są konkurencje lekkoatletyczne (bieg na 60 metrów, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal) oraz zawody strzeleckie.

Najlepsi uczestnicy zawodów mogą liczyć na nagrody. Na triumfatorów poszczególnych konkurencji czekają pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą telefoniczną pod numerem: 87 566 32 81

Lista konkurencji:

  1. Lekkoatletyka (bieg na 60 metrów, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal)

    10.09.2022 r., godz. 10:00, Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś, ul. Wojska Polskiego 17

  2. Zawody strzeleckie

    23.09.2022 r., godz. 08:30, Strzelnica II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Zygmunta Podhorskiego, ul. T. Kościuszki 36

REGULAMIN ZAWODÓW LEKKOATLETYCZNYCH

REGULAMIN ZAWODÓW STRZELECKICH