Modelarstwo lotnicze


Początki Modelarstwa Lotniczego w Suwałkach datuje się na okres powojenny – rok 1946, kiedy to przy VI Męskiej Lotniczej Drużynie Harcerskiej powstała pierwsza pracownia modelarstwa lotniczego. Od tego czasu rejestruje się udział modelarzy w różnego rodzaju zawodach i wystawach modelarskich. Aktualnie pracownia modelarska w Suwałkach zlokalizowana jest przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Instruktorem modelarstwa lotniczego jest instruktor klasy ,,S” Stanisław Skibicki. Corocznie szkoli się około 40 zawodników w grupach: szkolenia podstawowego, dla zaawansowanych oraz w grupie wyczynowej. Zajęcia praktyczne z młodzieżą odbywają się w budynku na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wojska Polskiego 17, a treningi i zawody na lotnisku i w hali sportowej.

OSIĄGNIĘCIA OSTATNICH LAT: 2014., 2015 r., 2016r.2017r. Wykaz medalistów

Wyróżniający się zawodnicy są członkami Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego i reprezentują Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy. Do największych sukcesów zalicza się zdobycie medali drużynowo na Mistrzostwach Europy i Świata z udziałem czołowych modelarzy z Suwałk [kliknij aby wyświetlić]

Zawodnicy naszej sekcji należą do ścisłej czołówki w kraju zarówno drużynowo jak i indywidualnie. Pozostali modelarze, którzy corocznie odbywają szkolenie, uczestniczą w zawodach o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim osiągając znaczące sukcesy w kategorii modeli swobodnie latających. Podkreślić należy, iż specjalnością suwalskich modelarzy, są modele z napędem gumowym, budowane pod okiem instruktora Stanisława Skibickiego.

Zapraszamy młodzież w wieku od 11 roku życia do udziału w zajęciach, zapisy prowadzone są wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 18:00.

Ocalić od zapomnienia autorstwa mgr Lecha Nowikowskiego – „Pioniera” Modelarstwa Lotniczego w Suwałkach