Sportowy Weekend #13 – sportowe zakończenie tygodnia!


Przed nami kolejna odsłona cotygodniowego Sportowego Weekendu #13. W najbliższą niedzielę o godzinie 09:30 wspólnie wyruszymy na liczącą około 40 kilometrów wyjątkową trasę – po bajecznych terenach Wigierskiego Parku Narodowego. Zawodników suwalskich Wigier czeka daleka podróż do Wrocławia, gdzie na zakończenie tygodnia podejmą w ramach 27. kolejki e-Winner II ligi rezerwy Śląska Wrocław!

Wyjątkowa wycieczka w gronie wyjątkowych osób

OSiR on Tour – wycieczki rowerowe dla „miłośników dwóch kółek” powracają po dwuletniej przerwie! W najbliższą niedzielę wspólnie wyruszymy w pierwszą z nich – po bajecznych terenach Wigierskiego Parku Narodowego. Będzie to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie fantastycznych osób, w wyjątkowej atmosferze!

Przebieg trasy:

Suwałki – Płociczno – Gawrych Ruda – Słupie – jez. Muliczne – Kładka – Cimochowizna – Stary Folwark – Leszczewo – rzeka Kamionka – Pietrowiański Gościniec Huta – Mała  – Suwałki (dystans około 40 km).

Program minutowy:

9.00 – zbiórka uczestników na parkingu zlokalizowanym przy siedzibie pomysłodawcy(Dział Sportu, Rekreacji
i Marketingu, Suwałki, ul. Wojska Polskiego 2);

9.00 – 9.30 – zapisy stacjonarne (w przypadku wolnych miejsc) / weryfikacja uczestników;

9.30 – start wycieczki.

ZAPISY

W 2022 roku zaplanowano dwie wycieczki, których trasy poprowadzą najbardziej urokliwymi zakątkami Suwalszczyzny. Druga wycieczka cyklu OSiR On Tour zgodnie z planem odbędzie się we wrześniu.

Zachęcamy do włączenia aplikacji „Aktywne Miasta i rejestracji przejazdu podczas niedzielnej wycieczki. Wspólnie kręćmy kilometry dla naszego miasta w ramach treningu przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Uczestnictwo w OSiR On Tour jest bezpłatne i wiąże się ze wcześniejszą akceptacją regulaminu. Warunkiem uczestnictwa jest terminowe zgłoszenie za pośrednictwem systemu elektronicznych zapisów (które potrwają tylko do godziny 12:00!) i dostarczenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego w dniu wycieczki. Osoby, które w dniu wydarzenia nie będą miały ukończonego 18 roku życia, zostaną zobligowane do złożenia stosownego oświadczenia rodzica o zdolności osoby niepełnoletniej do udziału w wycieczce rowerowej.

Walki o baraże ciąg dalszy

Śląsk II Wrocław i Wigry Suwałki – dwie ekipy liczące się w walce o miejsca dające prawo do gry w barażach o awans zmierzą się w ramach 27. kolejki e-Winner II ligi. Choć biało-niebiescy w minionym spotkaniu na Zarzeczu ponieśli porażkę z Ruchem Chorzów stosunkiem 0-2, w dalszym ciągu zajmują szóste (premiowane udziałem w barażach) miejsce w tabeli. Suwalczanie czują jednak na plechach oddech grupy pościgowej…

Złą passę zakończyć chcą rywale Wigier, którzy po 4 porażkach z rzędu spadli na 14. miejsce w tabeli ligowej. Gospodarze będą zdeterminowani, aby powrócić na właściwe tory, jednakże suwalczanie jadą do Wrocławia z jasno określonym celem. Warto zauważyć, że w meczach wyjazdowych rundy wiosennej podopieczni trenera Grzegorza Mokrego nie zaznali smaku porażki. Zapowiada się naprawdę emocjonujący mecz!

Początek spotkania o godzinie 12:30 na Stadionie Oporowska we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwo naszych piłkarzy!

8 kwietnia 2022 11:04