Trwa XXIX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin


Miasto Suwałki po raz kolejny włączyło się do rywalizacji  Miast i Gmin. To już XXIX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin, rozgrywanego w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Tegoroczna rywalizacja sportowa odbywa się pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo” i prowadzona jest w dniach 23-29 września br.

Sportowy Turniej Miast i Gmin (STMiG) jest organizowaną od 1995 roku ogólnopolską doroczną imprezą sportowo-rekreacyjną, przeprowadzaną przy finansowym wsparciu Urzędów i Ministerstw właściwych do spraw Sportu Powszechnego. Głównym organizatorem Turnieju jest od 1998 roku Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW). Do 2008 roku były to imprezy jednodniowe a od 2009 roku są rozgrywane w rozszerzonej siedmiodniowej formie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Głównym celem Turnieju jest promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu, zdrowego stylu życia i integracji rodzinnej. Zamierzeniem organizatorów jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli i uświadomienie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych sportowo ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych, osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, w tym również osób niepełnosprawnych.

W poprzednich edycjach Miasto Suwałki znajdowało się w czołówce miast i gmin od 40 do 100 tysięcy mieszkańców. Mamy więc nadzieję, że w tegorocznej edycji Suwałki po raz kolejny poszczycą się sukcesem.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w zaplanowanych w ramach rywalizacji licznych wydarzeniach sportowo – rekreacyjnych, których wykaz znajdziecie poniżej.

Koordynatorem XXIX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

STMiG 2023 -kalendarz imprez

25 września 2023 16:07