Zwis na drążku nad Czarną Hańczą – konkurs!


Zwis na drążku to bardzo proste ćwiczenie, które daje wiele korzyści. Przede wszystkim ma niezwykle dobroczynny wpływ na kręgosłup. Podczas wykonywania zwisu przestrzenie między kręgami zaczynają się zwiększać — wpływając tym samym na odciążenie krążków międzykręgowych. Podczas teoretycznie luźnego ćwiczenia wzmacnia się wiele mięśni. Zaangażowane są różne zginacze przedramion, takie jak: zginacz dłoniowy długi, zginacz łokciowy nadgarstka, promieniowy nadgarstka, powierzchowny palców, głęboki palców oraz długi kciuka.

1 maja podczas Suwalskiej Majówki Europejskiej, kiedy to odbędą się huczne obchody 20-lecia Polski w Unii Europejskiej warto zajrzeć do strefy aktywności „Sportowe Miasto”, przygotowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Nie licząc wielu atrakcji, które przygotujemy tego dnia dla przybyłych na miejsce Gości, dziś główną uwagę skupiamy wokół konkursu zwisu na drążku.

O godzinie 13:00 na malowniczych Bulwarach nad rzeką Czarną Hańczą pasjonaci i sympatycy sportu wezmą udział w wyjątkowym wyzwaniu. Będzie to idealna okazja, aby w otoczeniu przyrody sprawdzić się w niecodziennej konkurencji.

Konkurs przewiduje współzawodnictwo w dwóch kategoriach wiekowych:

  • KATEGORIA JUNIOR – uczestnicy do 15 roku życia;
  • KATEGORIA OPEN – uczestnicy powyżej 16 roku życia.

Oprócz emocjonującej zabawy, uczestnicy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń, poznania nowych ludzi oraz spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Dla najlepszych przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.

Obowiązują zapisy stacjonarne. Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się w dniu wydarzenia o godz. 11:00 przy stoisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Start pierwszej próby nastąpi o godz. 13:00. Jednocześnie gorąco zapraszamy do uczestnictwa w pozostałych atrakcjach: gry w Teqball, SubSoccer oraz piłkarzyki, spróbowania swoich sił w boksie i tenisie, wzięcia udziału w konkursie żonglerki piłkarskiej, bądź przygotowania własnego modelu samolotu z sekcją modelarstwa lotniczego!

SUWALSKA MAJÓWKA EUROPEJSKA – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

29 kwietnia 2024 09:42