Czas na drugą wycieczkę z cyklu OSiR On Tour!


Pierwsza wycieczka z tegorocznego cyklu OSiR On Tour cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Najwyższy czas na drugą rowerową wyprawę w tym roku! Już 18 maja (sobota) w ramach OSiR On Tour wyruszymy w kolejną w tym roku rowerową wyprawę szlakami Wigierskiego Parku Narodowego. Lasy, jeziora oraz błogi spokój sprawiają, że wieść o magii tego miejsca niesie się po całym kraju! 

Wigierski Park Narodowy wyróżnia niezwykłe bogactwo jezior otoczonych rozległymi lasami. Oprócz największego i słynnego ze swej malowniczości jeziora Wigry, w parku znajduje się jeszcze 41 naturalnych zbiorników wodnych. Można śmiało stwierdzić, że nie ma w Polsce drugiego parku narodowego z tak dobrze wykształconym i urozmaiconym krajobrazem pojeziernym najmłodszego zlodowacenia.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik. W trakcie jej trwania organizatorzy przewidują kilka postojów, w tym również ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek – obowiązuje tzw. „własny koszyczek”.

Dodatkowo, wszyscy uczestnicy gromadzący punkty w Suwalskiej Olimpiadzie Seniorów, dopiszą do swojego konta dodatkowe 3 punkty! Bez względu na preferowany dystans, udział może wziąć każdy – rodziny z dziećmi, pasjonaci dwóch kółek, amatorzy sportu i seniorzy.

 

ZAPISY TRWAJĄ – DOŁĄCZ DO WYDARZENIA

WARIANT I (51 km) – PRZEBIEG TRASY:

Suwałki – Mała Huta – Nowa Wieś – rzeka Maniówka – ścieżka edukacyjna Samle – Jezioro Gałęziste – Leszczewo – Stary Folwark – Cimochowizna – Łąkowa Droga – Kładka – jezioro Muliczne – Słupie (przerwa na ognisko) – Gawrych Ruda – Płociczno-Tartak – Suwałki

WARIANT II (35 km, w ramach Suwalskiej Olimpiady Seniorów) – PRZEBIEG TRASY:

Suwałki – Sobolewo – Kładka – jezioro Muliczne – Słupie (przerwa na ognisko) – Gawrych Ruda – Płociczno-Tartak – Suwałki

PROGRAM MINUTOWY:

9.00 – zbiórka uczestników na parkingu zlokalizowanym przy hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach (ul. Wojska Polskiego 2);

9.00 – 9.30 – zapisy stacjonarne (w przypadku wolnych miejsc) / weryfikacja uczestników;

10.00 – start wycieczki.

Informujemy, iż jest to orientacyjny program minutowy i poszczególne godziny mogą ulec modyfikacji. W przypadku zmian na stronie organizatora www.osir.suwalki.pl zostanie zamieszczona stosowna informacja.

System elektronicznych zgłoszeń został aktywowany 07 maja (wtorek) o godz. 13.00. Szczegóły na stronie dostartu.pl.

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest terminowe zgłoszenie za pośrednictwem systemu elektronicznych zgłoszeń i dostarczenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenie elektroniczne jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Osoby, które w dniu wydarzenia nie będą miały ukończonego 18 roku życia, zostaną zobligowane do złożenia stosownego oświadczenia rodzica o zdolności osoby niepełnoletniej do udziału w wycieczce rowerowej.

Udział w OSiR On Tour jest bezpłatny. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są jedynie do wniesienia składki, która w całości będzie przeznaczona na zakup kart wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego (8,00 zł normalny, 4,00 zł ulgowy).

Regulamin OSiR On Tour 2024

Formularz zgłoszeniowy OSiR On Tour

Oświadczenie rodzica osoby niepełnoletniej

7 maja 2024 13:28