Stadion Miejski w Suwałkach


Stadion piłkarski Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oddany do użytku w listopadzie 2011 roku, położony jest w zespole kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Arkadia.

Płyta główna boiska jest podgrzewana, co oznacza, że stadion może być eksploatowany przez cały rok. Stadion posiada kompleksowe zaplecze techniczno–socjalne w budynku administracyjno–biurowym, w tym szatnie dla zawodników i sędziów, pomieszczenia dla opieki medycznej, trenerów szkoleniowców z zapleczem, obsługi boisk, VIP, prasy, radia i telewizji oraz salę konferencyjno–prasową, pomieszczenie spikera, sanitariaty, kompleks rekreacyjny (siłownia, salka do ćwiczeń, gabinet odnowy biologicznej).

Budynek wyposażony jest w stanowiska spikerskie i telebim z tablicą wyników. W pobliżu płyty głównej boiska znajduje się parking dla wozów transmisyjnych. Stadion wyposażony jest we wszystkie media niezbędne do korzystania zgodnie z przeznaczeniem.

Na co dzień stadion piłkarski służy piłkarzom Wigry Suwałki S.A., którzy rozgrywają tu swoje spotkania w roli gospodarzy. Bilety na spotkanie klubu Wigry Suwałki nabyć można od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 15:00 oraz w dni meczowe w sklepiku Wigier znajdującym się w budynku Klubowym, ul. Zarzecze 26. W nadchodzącym sezonie 2022/2023 Wigry rozegrają na własnym stadionie dziesięć meczów w rundzie jesiennej i osiem w rundzie wiosennej.

Parametry techniczno- użytkowe stadionu:

  • podgrzewana płyta główna – boisko do gry w piłkę nożną spełniające wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej z dodatkową przestrzenią wokół boiska,
  • dwa boiska boczne o wymiarach 105,00 m/66,00 m o nawierzchni z trawy naturalnej,
  • pojemność stadionu – 2938 miejsc, w tym trybuny VIP – 196 miejsc, trybuny kryte – 910 miejsc, miejsca dla niepełnosprawnych – 10, trybuny zachodnie – 1820 miejsc oraz trybuna dla gości przyjezdnych – 160 miejsc.

STADION PIŁKARSKI
ul. Zarzecze 26, 16-400 Suwałki
tel.  87 562 62 21
e-mail: hostelwigry@osir.suwalki.pl