Stadion piłkarski


Stadion piłkarski Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oddany do użytku w listopadzie 2011 roku, położony jest w zespole kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Arkadia.

Płyta główna boiska jest podgrzewana, co oznacza że stadion może być eksploatowany przez cały rok. Stadion posiada kompleksowe zaplecze techniczno – socjalne w budynku administracyjno – biurowym, w tym szatnie dla zawodników, pomieszczenia i szatnie dla sędziów, pomieszczenia dla opieki medycznej, pomieszczenia dla trenerów szkoleniowców z zapleczem, pomieszczenia dla obsługi boisk, pomieszczenia dla sprzętu sportowego, pomieszczenia dla VIP, prasy, radia i telewizji, salę konferencyjno – prasową, pomieszczenie spikera, sanitariaty, kompleks rekreacyjny (siłownia, salka do ćwiczeń, gabinet odnowy biologicznej). Budynek wyposażony jest w stanowiska spikerskie i telebim z tablicą wyników. W pobliżu płyty głównej boiska znajduje się parking dla wozów transmisyjnych. Stadion wyposażony jest we wszystkie media niezbędne do korzystania zgodnie z przeznaczeniem.

Na co dzień stadion piłkarski służy piłkarzom SKS Wigry Suwałki (terminarz Fortuna I Ligi) oraz piłkarkom RESO Akademia 2012 (terminarz II Ligi Piłki Nożnej Kobiet), którzy rozgrywają tu swoje spotkania w roli gospodarzy. Bilety na spotkanie SKS Wigry Suwałki nabyć można codziennie w godzinach 9:30 – 20:30 w sklepiku „Wigier” w CHR Suwałki Plaza, natomiast w dniu meczu od godziny 10:00 w kasie na stadionie od ul. Zarzecze. Wstęp na spotkania RESO Akademii 2012 jest bezpłatny.

Parametry techniczno- użytkowe stadionu:

  • podgrzewana płyta główna – boisko do gry w piłkę nożną spełniające wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej z dodatkową przestrzenią wokół boiska,
  • dwa boiska boczne o wymiarach 105,00 m/66,00 m o nawierzchni z trawy naturalnej,
  • pojemność stadionu – 2938 miejsc, w tym trybuny VIP – 196 miejsc, trybuny kryte – 910 miejsc, miejsca dla niepełnosprawnych – 10, trybuny zachodnie – 1820 miejsc oraz trybuna dla gości przyjezdnych – 160 miejsc.

STADION PIŁKARSKI
ul. Zarzecze 26, 16-400 Suwałki
tel.  (87) 562 62 21
e-mail: hostelwigry@osir.suwalki.pl

 

fundusze-europejskie