Suwałki Street Festiwal – co, gdzie i o której?


Bogaty program tegorocznej edycji Suwałki Street Festiwal gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. W dniach 07-08 czerwca w Pogodnych Suwałkach odbędzie się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku. Rozpoczęcia w szczególności nie mogą doczekać się przedstawiciele środowiska skaterskiego. To więcej niż zwykły festiwal – to inicjatywa, która łączy pokolenia i inspiruje do pozytywnych zmian w społeczności.

Inauguracja odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 17:00 nieopodal historycznego budynku CHR „Suwałki Plaza”, ul. gen. J. Dwernickiego 15. Dzień przepełniony pokazami, warsztatami i turniejami zwieńczy wieczorny przejazd ulicami miasta na wszystkim, co przesuwa się na kołach do przodu i mieści się w granicach rozsądku. Finisz nastąpi na Bulwarach nad rzeką Czarną Hańczą, a zakończy go pokaz Fire Show w wykonaniu GORE – Ogień i Taniec.

Drugi dzień zapowiada się równie ciekawie. Nie licząc kolejnych turniejów i wyzwań (czeka nas m.in. sportowa rywalizacja w StreetBall, TeqBall, a także konkurs Graffiti w kategoriach Spray i Marker), na przybyłych na miejsce Gości czeka wiele atrakcji w specjalnie przygotowanych strefach. To także wartościowe spotkania w ramach warsztatów „Szkoła Bez Hejtu i Używek”. Poprowadzą je: Paweł Pasiak, Pani FloBo (Marta Florkiewicz-Borkowska) oraz Prawo Marcina (Marcin Kruszewski).

Festiwal zakończy wyjątkowy koncert w murach HSW „Suwałki Arena”. W ramach Suwałki Street Vibes przed suwalską publicznością wystąpią: Guzior, Otsochodzi i Kumi.

PROGRAM SUWAŁKI STREET FESTIWAL 2024

07 czerwca 2024 r. (piątek) – SUWAŁKI STREET NIGHT

08 czerwca 2024 r. (sobota) – SUWAŁKI STREET ART

08 czerwca 2024 r. (sobota) – SUWAŁKI STREET CAMP

08 czerwca 2024 r. (sobota) – warsztaty „Szkoła Bez Hejtu i Używek”

  • 10:30 – Paweł Pasiak, Trener współpracujący z kadrą województwa podlaskiego juniorów i kadetów od 2009 r., Trener sekcji bokserskiej OSiR, odznaczony brązową odznaką przez Ministra Sportu za zasługi dla sportu (2015)
  • 11:15 – Pani FLOBO (Marta Florkiewicz-Borkowska), edukatorka, trenerka, Nauczyciel Roku 2017, laureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”
  • 12:00 – Marcin Kruszewski „Prawo Marcina”, prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, twórca największego profilu prawniczego w Polsce, na którym codziennie opowiada o prawach ucznia

08 czerwca 2024 r. (sobota) – PumpTrack Challenge

 

6 czerwca 2024 11:58